Ranking adwokatów z Łodzi

Do najpopularniejszych spraw rodzinnych należą sprawy o rozwód, separację, podział majątku, alimenty, ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem, przysposobienie dziecka. Są to sprawy najczęściej bardzo osobiste i wiążące się z dużym zaangażowaniem emocjonalnym uczestników procesu, szczególnie w trudnych sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie. Tym samym warto zadbać o wsparcie dobrego i skutecznego adwokata, który z łatwością poprowadzi nas przez zawiłości sądowe. W Łodzi działa sporo kancelarii adwokatów i prawników wobec czego jest w czym wybierać w naszym rankingu.

Kancelarie specjalizujące się w rozwodach i prawie rodzinnym:

 

ranking 1 adwokat radca1. Adwokat Maciej Organiściak – kancelaria adwokacka w Łodzi

Adwokat mający swoją kancelarię w Łodzi, specjalizujący się w prawie rodzinnym i prawie cywilnym, w szczególności w rozwodach z winy, alimentach i kontaktach z dziećmi – zobacz profil prawnika.

adwokat organiściak opinie

 

ranking 2 adwokatów i radców2. Kancelaria Adwokacka – Adwokat Damian Nyckowski

Kancelaria Adwokacka adwokata Damiana Nyckowskiego świadczy usługi prawne dla klientów indywidualnych w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, spadkowych i administracyjnych (…) – zobacz profil prawnika.

 

ranking 3 adwokaci i radcowie3. Kancelaria Radców Prawnych Ewa Rybarczyk Daniel Rybarczyk

Kancelaria Radców Prawnych Ewa Rybarczyk Daniel Rybarczyk cieszy się dużą renomą. Klienci są przyjmowani codziennie w siedzibie kancelarii w Kaliszu (…) – zobacz profil prawnika.

 

4. Kancelaria radca prawny Patrycja Kimla

Kancelaria świadczy pomoc prawną w ramach stałej obsługi prawnej, jak również na podstawie zleceń o charakterze jednostkowym z zakresu szeroko pojmowanych usług prawnych. Zakres oferowanej obsługi prawnej obejmuje w szczególności doradztwo prawne, sporządzanie opinii prawnych (…) – zobacz profil prawnika

5. Kancelaria Prawnicza w Zamościu

Prawnik – kancelaria Radcy Prawnego. Specjalizacja: – Rozwody i spadki (także dla osób przebywających zagranicą) – Zasiedzenia, nieruchomości, ustanawianie i wygaszanie służebności. (…) – zobacz profil prawnika

6. Radca prawny Magdalena Kowalik

Kancelaria radcy prawnego Kraków Magdaleny Kowalik kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych oraz komercyjnych. Naszym interesantom pomagamy między innymi w sprawach cywilnych (…) – zobacz profil prawnika

7. Kancelaria Adwokacka Kinga Swoboda

Jesteśmy grupą młodych i dynamicznych prawników świadczących usługi prawne na rzecz podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych. Wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie w pełni angażujemy (…) – zobacz profil prawnika

8. adwokat Małorzata Jasińska

Kancelaria adwokat Małorzaty Jasińskiej, świadczy kompleksowe usługi prawne zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Kompleksowość naszych usług (…) – zobacz profil prawnika

9. Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Szczubełek

Kancelaria prowadzona przez radcę prawnego, Daniela Szczubełka to wszechstronna i skuteczna pomoc prawna dla firm oraz klientów indywidualnych (…) – zobacz profil prawnika

10. Radca prawny Magdalena Grzybowska

Radca prawny Magdalena Grzybowska oferuje obsługę prawną firm oraz porady prawne dla osób fizycznych (realizowane również przez Internet) (…) – zobacz profil prawnika

[/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne są jedną z najczęściej występujących kategorii spraw sądowych. Najpopularniejszymi rodzajami spraw rodzinnych są sprawy o:
– rozwód lub separację
– alimenty
– ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej
– ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem
– ustalenie miejsca zamieszkania dziecka
– zgodę na wyjazd dziecka za granicę lub wyrobienie paszportu
– ubezwłasnowolnienie
– ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa
– przysposobienie (adopcję) dziecka, rozwiązanie rodziny zastępczej
– podział majątku między małżonkami

Większość spraw rodzinnych prowadzonych jest w sądach rejonowych. Sprawy o rozwód lub separację są prowadzone przez sądy okręgowe. Należy wskazać, iż w przypadku sprawy o rozwód – sąd będzie rozstrzygał o wszystkich kwestiach związanych z rozpadem rodziny, czyli głównie o losie małoletnich dzieci poprzez ustalenie alimentów, kontaktów, miejsca zamieszkania i władzy rodzicielskiej.

Sprawy rodzinne cechują się bardzo osobistym charakterem dla stron w nich uczestniczących. Często dotyczą one niezwykle intymnych sfer życia każdego człowieka. Z tego powoda dobrze jest zadbać o dobrego i skutecznego adwokata, z którym będzie się posiadało osobisty kontakt na każdym etapie prowadzenia sprawy. Wiele kancelarii adwokackich i radcowskich specjalizuje się w prawie rodzinnym i takich prawników warto wybrać.

Ostatnie opinie z działu:

Świetny adwokat – prowadził moją sprawę o rozwód w Łodzi przed sądem. Załatwił mi niskie alimenty i dokonał podziału majątku w korzystny sposób. Polecam z całego serca. Bardzo dobry kontakt z mecenasem.

Balczak M.

Potrzebowałam dobrego adwokata do rozwodu z mężem alkoholikiem. Głównie kierowałam się opiniami z internetu i rankingiem i tak trafiłam na mecenasa Macieja Organiściaka, którego gorąco polecam – bardzo wiele zrobił w mojej sprawie i aktywnie walczył o mój sukces.

Teresa

Pan mecenas prowadził mi sprawę o ograniczenie kontaktów – ojciec zupełnie się nie interesuje dzieckiem i w dodatku nie chce płacić alimentów. Wszystko zakończyło się pomyślnie i sąd ograniczył władzę. Polecam!

Eugenia

Bardzo dobra kancelaria od prawa rodzinnego. Skutecznie prowadzili sprawę o obniżenie alimentów bez mojego udziału, gdyż mieszkam w Anglii. Szczególnie chwalę sobie dobry kontakt mailowy i telefoniczny, ceny również przystępne.

Piotr L.